Lstí ukradené kolo nakonec zloděj hodil do křoví, prý bylo nepojízdné

  10:06
Pražští policisté dopadli devětadvacetiletého muže, který upozornil ochranku v obchodě na údajného zloděje z řad zákazníků. Vzápětí ale sám dotyčnému ukradl jízdní kolo. Policistům při dopadení sdělil, že ho hodil do křoví.

„Díky zveřejnění případu se nám ozval člověk, který muže na záběrech poznal a řekl nám, o koho se jedná. Devětadvacetiletý muž pak skončil na policejním oddělení, kde mu policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu krádež,“ informoval policejní mluvčí Jan Daněk.

Podle něj se muž ke krádeži přiznal a policistům řekl, že bylo kolo nepojízdné, proto ho zahodil do křoví. Škodu slíbil okradenému uhradit.

Drzý zloděj ukradl kolo na konci února, když si ho majitel opřel o skleněnou stěnu a nezamkl ho, protože si zapomněl zámek.

V tu chvíli ho již sledoval devětadvacetiletý muž, který upozornil ochranku obchodu, ať si na muže dávají pozor, protože je zloděj. Poté kolo ukradl.

Majitel přitom policii sdělil, že kolo je jediným dopravní prostředkem, který je schopen používat. Z jízdy autem nebo MHD má totiž fobii.

Autor: