Osmiletá dívka uvázla na balkoně v rekonstrukci, nechala ji tam chůva

  15:50
Pražští strážníci i hasiči vyjížděli na Petřiny k mladé dívce, která se pohybovala na nezajištěném balkonu jednoho z tamních domů, jenž je v rekonstrukci. Na dívku a nebezpečí jejího pádu z osmého patra domu upozornila strážníky žena ze sousedního domu.

K ohroženému dítěti vyjížděli strážníci i hasiči v pondělí 8. října krátce před pátou hodinou odpoledne.

„Bydlím na Petřinách, vedle nás je takovej věžák jedenáctipatrovej, na kterém je lešení. V osmým patře na nezajištěném balkonu si tam hraje dítě,“ popsala městským strážníkům situaci svědkyně.

„Hlídka po příjezdu obhlédla dům, ale zdola nebylo možní zjistit, zda se oznámení zakládá na pravdě. Po chvíli ke strážníkům doběhla žena a ukázala jim místo, ze kterého bylo na balkon vidět,“ sdělila mluvčí městských strážníků Irena Seifertová s tím, že podle slov ženy se jednalo o holčičku, která se krčila za nějakou deskou.

Jeden ze strážníků tedy využil lešení, po kterém vylezl až do osmého patra na balkon, kterému chyběly v zábradlí skleněné výplně. „Nalezl tam asi osmiletou holčičku, která v tričku, teplácích a ponožkách seděla na dlažbě,“ řekla Seifertová.

Dívka byla po zdravotní stránce v pořádku a na otázku strážníka, jak se na balkon dostala odpověděla, že se na balkon schovala, když šla chůva s jejím bratrem ven a chůva zřejmě dveře od balkonu při odchodu zavřela.

„Strážníkovi se nakonec podařilo získat údaje, na základě kterých jeho kolega vyrozuměl otce holčičky a přivolal na místo kolegy hasiče, kteří pomocí plošiny holčičku dostali na zem a předali otci,“ dodala Seifertová.

O události strážníci informovali pracovníky oddělení péče o dítě také policii.

Autor: