Měla jsem jen dva panáky, tvrdila opilá matka ročního syna strážníkům

  15:04
Na tísňovou linku pražských strážníků volala ve středu dopoledne vedoucí ubytovny v Praze 8 kvůli opilé matce s ročním dítětem. Strážníci na místo přijeli a ženě naměřili přes dvě promile alkoholu v dechu. Ročního chlapce si poté do péče převzala babička.

„Vedoucí ubytovny se na strážníky obrátila s tím, že v jejím zařízení je ubytovaná žena s malým dítětem, která je pod vlivem alkoholu a ona má strach, aby se něco nestalo. Po příjezdu strážníků jim dále sdělila, že to není poprvé, co je v podnapilém stavu, a že dost často také od svého dítěte odchází a nechává ho hlídat lidmi z ubytovny,“ informovala mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Hlídka v jednom z pokojů ubytovny nalezla dvě ženy a asi ročního chlapce. V případě žen se jednalo o příbuzné, snachu a tchyni. 

Matka dítěte strážníkům tvrdila, že opilá není a vypila pouze dva panáky tvrdého alkoholu. Její tchyně prý přišla pro vnuka, kterého často hlídá, což babička chlapce potvrdila.

„Orientační dechovou zkouškou bylo u čtyřiatřicetileté ženy naměřeno 2,69 promile alkoholu v dechu. Babička malého chlapce slíbila, že se o něj postará, než se snacha dá do pořádku. Strážníci o události vyrozuměli odbor sociálně právní ochrany dětí včetně podezření na podvýživu dítěte, které dle slov matky váží 6 kilo,“ dodala Seifertová.

Autor: