VIDEO: Zloději předstírali zájem o chytré hodinky, pak jedny ukradli

  17:00
V obchodě s elektronikou v Praze 5 ukradli dva muži chytré hodinky. Nejprve předstírali zájem o zboží, postupně ale u vystavených hodinek odstranili zabezpečení a jeden z mužů je ukradl. Při akci dvojici zachytily bezpečnostní kamery.

Krádež se stala v prodejně v Řevnické ulici už na začátku února. Policisté ale o případu informovali až nyní.

Zloději do obchodu přišli kolem 18. hodiny, nejprve se chovali jako běžní zákazníci a obhlíželi zboží.

„První z hledaných se pak zastavil u stojanu s chytrými hodinkami, které si jakoby prohlížel. Přitom je ale zřejmé, že už v tu chvíli začal u jedněch z nich odstraňovat zabezpečení,“ sdělil policejní mluvčí Tomáš Hulan s tím, že aby muž nevzbudil podezření, po chvíli odešel k jiným regálům.

V ten moment ho vystřídal jeho komplic, který odstranění zabezpečení dokončil. Hodinky však stále zůstaly na místě. „S ,kolegou´ je nechali takzvaně okapat, aby měli jistotu, že je někdo nesleduje a nechytí je přímo při činu,“ řekl Hulan.

Pro hodinky si pak přišel jeden z mužů asi o půl hodiny později a v klidu si je schoval a odnesl. Policisté nyní po obou mužích pátrají, výši škody neupřesnili..

„Prosíme každého, kdo zná totožnost hledaných, případně místo jejich pobytu či pohybu, aby nám tyto informace předal prostřednictvím linky tísňového volání 158,“ vyzval mluvčí.

Autor: