Muž v Praze rozbíjel okna aut prknem, hledal manželku schovanou v kufru

  15:34
U kuriózního případu zasahovali o víkendu strážníci v Praze na Vinohradech. Cizinec tam totiž prknem z lavičky rozbíjel okna zaparkovaných aut a tvrdil, že hledá manželku schovanou v kufru.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto: Leila Hamdanová pro iDNES.cz

Na podivné počínání jednačtyřicetiletého muže v Ruské ulici upozornil strážníky svědek v sobotu ráno.

„Cizinec vytrhl z lavičky prkno, vybral si dvě vozidla a rozbil u nich okno na místě řidiče,“ sdělila mluvčí strážníků Irena Seifertová.

Dodala, že když hlídka přijela na místo, bylo o jedno z aut s rozbitým okénkem opřené prkno a do vozu se nakláněl muž a s někým hovořil.

„Strážníkům sdělil, že okénko rozbil úmyslně, protože v kufru auta je zamčená jeho manželka, která se před ním ukrývá. Ve vozidle však nikdo neseděl a ze zavazadlového prostoru se nikdo ani na výzvu neozval,“ řekla Seifertová.

Auto dokonce cizinci ani nepatřilo a on ani netušil, čí vůz vlastně je.

Strážníci prošli nejbližší okolí a objevili další poškozené auto. „K jeho poškození se dotyčný taktéž přiznal. Důvod uváděl stále stejný. Hledal svoji manželku,“ dodala Seifertová s tím, že na místo se dostavil také majitel jednoho z poškozených aut a strážníci se za jeho přítomnosti přesvědčili, že v kufru opravdu nikdo není.

Případem se dále zabývají státní policisté.

Autor: