Policie odložila případ ženy uštknuté mambou, hada koupila na internetu

  10:00
Pražští policisté odložili případ třicetileté ženy, kterou loni na začátku října uštkla v Hlubočepích jedovatá mamba. Mladá žena po několika dnech v nemocnici zemřela.

Mamba zelená, kterou odchytil herpetolog do boxu. (05. 10. 2018) | foto:  Petr Topič, MAFRA

„Protože ve věci nejde o podezření z trestného činu, policejní orgán celou věc odložil,“ sdělil policejní mluvčí Jan Rybanský.

Policisté zjistili, že si žena objednala hada ze zahraničí přes internet. Zda si mambu převzala osobně, nebo jí byl plaz doručen jinak, mluvčí nesdělil.

Jedovatý had uštkl třicetiletou ženu v bytovém době v pražských Hlubočepích na začátku října 2018, poté zmizel. Záchranáři převezli ženu ve vážném stavu do nemocnice, kde dostala antisérum. Podle vyjádření nemocnice sice antisérum zabralo, nicméně žena podlehla jiným významným komplikacím.

Fotogalerie

Hada se několik dnů nedařilo najít. Specialisté společně s policisty v domě a jeho okolí nastražili tepelné pasti, které měly hada polapit. Nakonec mambu našla kolemjdoucí asi dvě stě metrů od domu chovatelky.

V rámci případu se rozhořel také spor mezi herpetology, kteří se přeli o způsob odchytu hada (více v článku K mambě ho odvezli narychlo, měl s sebou jen hák a sáček na hady).

Autor: