Kamion namáčkl převrácené auto na stěnu Lochkovského tunelu

  13:50,  aktualizováno  15:51
Dopravní nehoda časně odpoledne zablokovala Lochkovský tunel na Pražském okruhu ve směru na dálnici D5 na 12,6 kilometru. Po střetu s kamionem v něm zůstalo osobní auto převrácené na bok a přimáčknuté ke stěně tubusu. Zranili se dva lidé. Před půl čtvrtou odpoledne policisté tunel zprůjezdnili.

Nehoda se stala krátce po třinácté hodině.

„Hasiči ze tří jednotek zasahují v Lochkovském tunelu na dálnici D0 ve směru na D5 u nehody kamionu a osobního automobilu, který je u stěny tunelu. Hasiči vyprošťují zraněné osoby a zajišťují nehodu proti vzniku požáru,“ informovali hasiči na Twitteru s tím, že vyprostili dva zraněné a předali je záchranářům.

Podle informací od mluvčí pražské záchranky Jany Poštové na místo jely dvě záchranářské posádky a vrtulník.

„Naši zdravotníci ošetřili muže a ženu z osobního automobilu. Po zajištění přepravili třiašedesátiletou ženu letecky s pohmožděným břichem a hrudí,“ řekla Poštová s tím, že druhý zraněný byl sedmašedesátiletý muž, který měl taktéž pohmožděný hrudník a rameno.

Fotogalerie

Dva kamiony dotčené nehodou opustily tunel samy. Pro zdemolované auto přijela odtahová služba. 

Policisté nejdříve zprůjezdnili levý jízdní pruh, poté i prostřední. Dopravu z Radotínského mostu odváděli do ulice Strakonická.

„Následky dopravní nehody jsou zcela odstraněny a policisté plně obnovili provoz v celé délce Pražského okruhu, včetně tunelů Lochkov, Cholupice a Radotínského mostu,“ informovali policisté krátce před půl čtvrtou odpoledne.

Autor: