Policie obvinila muže z obtěžování žen v Praze, hledá další oběti

  12:40
Pražská policie obvinila 26letého muže z toho, že na Jižním Městě obtěžoval nejméně tři ženy. Podle obvinění před nimi onanoval a snažil se je pronásledovat. Nyní policisté pátrají po dalších případných obětech a zveřejnili proto mužovu podobu.

Policisté hledají ženy, které obtěžoval šestadvacetiletý mladík. (5.12.2018) | foto: PČR

„První případ se stal v květnu v ulici Stříbrského 9, kde šla poškozená dopoledne po ulici s kočárkem, když ji začal podezřelý pronásledovat a přitom masturboval,“ popsal policejní mluvčí Jan Daněk. Zmínil, že žena se stihla schovat do panelového domu, muže to však neodradilo a přitiskl obnažené přirození na skleněnou výplň a začal jím třít o sklo.

Druhý případ se stal v květnu v Modletické ulici. Šestadvacetiletý muž je obviněný, že si vyhlédl dvě procházející dívky a masturboval ve křoví. 

„Poškozené se ho pokusily zahnat, to se jim nepovedlo a muž je začal pronásledovat, přičemž vydával nespecifické zvuky,“ řekl Daněk. Doplnil, že protože měl muž stažené kalhoty, které mu nedovolovaly utíkat, dívky nedohonil.

Poslední incident se stal v Mendelově ulici, kde muž podle policie pronásledoval ženu, masturboval a požadoval po ní, aby ho uspokojila. Žena před ním utekla k domu, zvonila na zvonky a dožadovala se pomoci. Té se však od nájemníků nedočkala.

Fotogalerie

„Naštěstí šel po ulici muž, který onanistu zahnal. Zároveň tento zachránce devianta poznal, díky čemuž se ho kriminalistům povedlo ztotožnit a zadržet,“ sdělil policejní mluvčí.

Policisté šestadvacetiletého muže zadrželi, nyní je stíhaný pro výtržnictví a je vazbě. 

„Ze znaleckého posudku z oboru psychiatrie a sexuologie mimo jiné vyplývá, že pobyt obviněného na svobodě je pro společnost nebezpečný, je vysoce pravděpodobná sexuální deviace a patologická sexuální aktivita,“ doplnil Daněk. Muž je podle něj také drogově závislý.

Kriminalisté si myslí, že muž může mít na svědomí více podobných případů. Žádají proto ženy, které s ním měly podobnou zkušenost, aby se ozvaly na linku 158.

Autor: