V Dobříšské už jedou auta dvěma pruhy, i tak doprava v Praze vázne

  10:08
Doprava v některých pražských ulicích stále není kvůli rekonstrukcím v ranní špičce ideální. Technická správa komunikací (TSK) ve středu večer alespoň zprovoznila dva jízdní pruhy v ulici Dobříšská, aby částečně ulevila náporu na jedné z páteřních komunikací.

(ilustrační snímek) | foto: Yan Renelt, MAFRA

„Dopravě v Dobříšské to ulevilo, protože už je vedená ve dvou jízdních pruzích a ne v jednom. Proto jsme taky chvátali na tento směr,“ informovala mluvčí TSK Barbora Lišková.

Fotogalerie

Podle ní to pomohlo v ranní špičce hlavně dopravě od Barrandovského mostu. Další místa v Praze jsou však stále problematická.

Kvůli rekonstrukci v oblasti u Bulhara je špatně průjezdná Willsonova ulice, kde byl ráno stupeň dopravy na čísle 4. Stejná situace je také v Holešovičkách či na Jiráskově mostě, u kterého by měla TSK do pátku zprovoznit alespoň křižovatku ulic Preslova a V Botanice, aby auta rychleji projížděla.

Všechna tato opatření jsou reakcí na pondělní kolaps pražské dopravy, kromě silnic se také rekonstruují tramvajové tratě. Oprav jsou naplánované desítky na celé léto, kdy by měla být doprava v metropoli slabší.

Generální ředitel TKS Petr Smolka ráno ve vysílání Radiožurnálu připustil, že by se ve spolupráci s magistrátem a dalšími pražskými organizacemi mohl harmonogram ještě mírně upravit, aby komplikací nepřibývalo.

Doprava v pražských ulicích z pondělí 9. července.

Autor: