Soud poslal do vazby seniora, který způsobil požár ubytovny v Plzni

  11:46
Jednasedmdesátiletého seniora, kterého policisté obvinili z obecného ohrožení z nedbalosti za požár plzeňské ubytovny, poslal dnes soud do vazby. Hrozí mu až osm let vězení. Při požáru zemřel jeden člověk, dalších dvanáct se zranilo.

„Obviněnému hrozí vysoký trest, proto je obava, že by se mohl skrývat,“ odůvodnil vazbu soudce Luboš Patzenhauer. Navíc muž nemá trvalé bydliště.

Právě v jeho jednolůžkovém pokoji, který byl v prvním patře ubytovny, vypukl v úterý ráno požár. Senior byl opilý. I jeho plameny popálily a nahý vyběhl ven.

„Podle dosavadního vyšetřování oheň vznikl od hořící svíčky v pokoji obviněného muže a následně se rychle rozšířil konstrukcí ubytovny,“ řekla policejní mluvčí Pavla Burešová.

Fotogalerie

Při požáru ubytovny na Karlově se zranilo dvanáct lidí. Dva z nich byli hasiči. Ostatní z řad ubytovaných utrpěli popálení prvního a druhého stupně, nadýchali se zplodin. Mají ale i poranění dolních končetin a pánve způsobená skokem nebo pádem z výšky. 

Vyšetřovatelé našli ve středu ráno na spáleništi torzo lidského těla. Policisté zatím neuvedli, zda se jedná o ženu či muže. „Totožnost ověřujeme. Jistotu přinesou až znalecká zkoumání těla včetně analýzy DNA,“ řekla dnes policejní mluvčí Pavla Burešová.

Podle redaktora MF DNES, který na místě požáru mluvil s jedním z mužů často navštěvující kamarády na ubytovně, by se mohlo jednat o mladou dívku do třiceti let.

„Dopoledne spala, protože do práce měla jít na odpolední nebo noční. Její přítel byl v úterý na ranní směně. Přijel sem, nemohl se jí dovolat. Ukazoval, kde měli pokoj. Pak tu bezmocně seděl, jen se celý klepal,“ uvedl muž ze Slovenska.

Ubytovna začala hořet v úterý před osmou hodinou ráno. Hasičům se podařilo požár lokalizovat kolem půl jedenácté. Hasební práce ale trvaly až do tří hodin ráno.  

V zadní části budovy se propadly stropy, statik tam zakázal vstup. Plameny zasáhly i několik aut, která byla před budovou i v ní. Žár poškodil i několik vozidel v autodílně vedle ubytovny.

Hasiči likvidují požár ubytovny (11. září 2018)