U Hulína hoří podél železnice tráva, provoz na koridoru stál

  17:06,  aktualizováno  19:08
Rozsáhlý požár trávy podél železniční trati likvidují hasiči u Hulína na Kroměřížsku. Byl kvůli tomu pozastavený provoz na koridoru Přerov - Břeclav. Vlaky nabíraly zpoždění, některé jely odklonem.

(ilustrační snímek) | foto: HZS Zlínského kraje

„První telefonát o požáru travního porostu u železniční trati v Tlumačově jsme měli v 15:15, postupně hlášení od svědků z různých míst přibývalo,“ uvedl krajský mluvčí hasičů Pavel Řezníček.

Zasažený byl prostor o délce až tři kilometry, v 15:45 byl na žádost velitele zásahu provoz na trati obousměrně zastavený.

„Jedná se o požár většího rozsahu. Do jeho likvidace se postupně zapojilo dvanáct jednotek ze Zlínského kraje a další tři z Olomouckého kraje,“ poznamenal Řezníček.

Před sedmou hodinou stále probíhalo dohašování, úplnou likvidaci plamenů zatím hasiči nepotvrdili. Požár se podle mluvčího obešel bez zranění, dotazy na příčinu a způsobenou škodu jsou zatím předčasné.

Provoz na trati byl podle webu Českých drah obnoven po páté hodině. Vlaky včetně dálkových rychlíků mezi Prahou a Zlínským krajem nabraly výrazné zpoždění. Spoj společnosti Arriva Vlaky z Prahy do Nitry jel odklonem.

Autor: