V Tanvaldu hořelo v panelovém domě. Hasiči evakuovali dvacet pět lidí

  14:34,  aktualizováno  14:42
Hasiči zlikvidovali požár v jednom z panelových domů v Horské ulici v Tanvaldu a evakuovali dvacet pět lidí z horních pater.
V Podolí shořela budova bývalé školky (14. 7. 2018).

Hasiči zasahují u požáru části panelového domu v Tanvaldu. (ilustrační snímek) | foto: HZS hl. m. Prahy

Informaci o požáru dostali hasiči ve 12:33 na tísňovou linku 112. Na místo vyjelo sedm hasičských jednotek.

„Po příjezdu k domu a průzkumu místa zásahu jednotky zjistily, že dům je silně zakouřen od šestého patra směrem nahoru. Hasiči okamžitě nasadili přetlakovou ventilaci a v dýchací technice provádí záchranu a evakuaci osob, které se nachází ve vyšších patrech budovy,“ informovala odpoledne mluvčí krajských hasičů Pavlína Bílková.

Podle mluvčí velitel zásahu nahlásil operačnímu středisku lokalizaci události ve 13:23 hodin, i přes to na hasiči budovu stále prohledávali, odvětrávali a evakuuovali osoby.

„Hasiči evakuovali nebo zachránili dvacet pět osob. K jejich vyvedení z objektu využili vyváděcích masek. Do péče záchranné služby předali pět dospělých a dvě děti. Záchranáři osoby ošetřili a zkontrolovali jejich zdravotní stav na místě události. Nikdo nebyl transportován do nemocnice. Ještě před příjezdem jednotek požární ochrany opustilo dům dvacet osob. Na místě zasahovali všechny složky integrovaného záchranného systému,“ upřesnila Bílková.

Požár podle ní vznikl v elektroinstalaci ve stoupačkách panelového domu, a to mezi 9. a 11. podlažím. „Hasiči použili k likvidaci požáru hydrantovou síť panelového domu a ruční hasicí přístroje práškové. Před příjezdem jednotek požární ochrany opustilo dům dvacet osob,“ doplnila mluvčí hasičů.

Autor: