V Sokolově hořel byt v paneláku, těhotná žena se nadýchala kouře

  15:46
Požár bytu vyhnal ráno obyvatele z panelového domu v Sokolově. Všichni stihli před ohněm uniknout. O těhotnou ženu přímo z postiženého bytu, která se nadýchala kouře, se postarali záchranáři.

Hořet začalo v nejvyšším patře sedmipodlažního domu v Mánesově ulici.

„Na místo byly vyslány tři jednotky hasičů a další posilové jednotky z okolí včetně výškové techniky z Karlových Varů,“ informoval mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Uvnitř hořícího bytu podle něj nikdo nebyl, před příjezdem hasičů dům opustilo několik obyvatel. „Policisté evakuovali na dvě desítky lidí,“ upřesnila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Hasiči během krátké doby zlikvidovali plameny v pokoji zasaženého bytu a začali odvětrávat zakouřené prostory.

„Bylo nutné zkontrolovat také byty na patře, kde hořelo, a také byty pod místem požáru. Nikam jinam se oheň nestihl rozšířit,“ uvedl Kasal.

Fotogalerie

Žena v pokročilém stádiu těhotenství, která ve vyhořelém bytě bydlela, se nadýchala kouře a navíc byla ve špatném psychickém stavu.

„Velitel zásahu proto povolal posádku záchranné služby, která si ji převzala a odvezla do nemocnice. Protože hasiči prohlásili vyhořelý byt na neobyvatelný, starostka města Sokolov okamžitě zařídila rodině náhradní ubytování,“ doplnil Kasal.

Předběžná škoda je podle něj odhadnuta na půl milionu korun, příčinu požáru hasiči zjišťují.

Autor: