Na střeše obchodního centra na pražském Andělu hořela tráva

  8:36
Na střeše nákupního centra Nový Smíchov na pražském Andělu v neděli večer hořel travní porost. K požáru, který byl zřejmě způsobený něčí nedbalostí, vyjely tři jednotky hasičů. Případ teď vyšetřuje policie.

Pražští hasiči zasahovali u požáru travního porostu na střeše obchodního centra (7.7.2019) | foto: Roman Půta, HZS hl. m. Prahy

„Před příjezdem hasičů byl požár lokalizován zaměstnanci ochranky, hasiči pak dohasili doutnající travní porost a prolili vodou i okolní trávu a křoviny,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Fotogalerie

Požár vznikl okolo půl osmé večer a zasáhl plochu v délce asi dvacet metrů. Policisté na místě zadrželi muže podezřelého z toho, že požár svou nedbalostí způsobil. Rozsah škod zatím zjišťují.

Český hydrometeorologický úřad vydal v úterý kvůli suchu varování před požáry. Meteorologové doporučují nerozdělávat v přírodě oheň, neodhazovat cigaretové nedopalky a nepoužívat přenosné vařiče. Výstraha platí do odvolání.

Pražský magistrát vydal na základě varování zákaz rozdělávat oheň v městské zeleni. V parcích je tak zakázáno třeba i kouřit. V případě porušení hrozí pokuta.

Autor: