Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Obyvatele domu vyhnal o svátcích z bytů požár, hasiči je vyvedli v maskách

  13:56
Požár v jednom z bytů vyhnal na Štěpána z domovů na ulici obyvatele čtyřpatrového obytného domu v Ostrově na Karlovarsku. Hasiči teď vyšetřují, proč začalo hořet.

V Ostrově hořel o vánočních svátcích čtyřpatrový dům. | foto: HZS Karlovarského kraje

Čtrnáct lidí vyvedli hasiči ze zakouřeného domu v dýchacích maskách. Jeden člověk se nadýchal kouře a skončil v nemocnici. Obyvatelé domu přečkali zásah hasičů v evakuačním autobuse.

Fotogalerie

„Hlášení o požáru v bytě ve čtyřpatrovém domě v Ostrově přijali hasiči druhý vánoční svátek po půl osmé večer. První jednotka na místě potvrdila, že hoří v bytě v prvním patře a kouř znemožňuje ostatním obyvatelům domu bezpečně opustit objekt,“ informoval mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Operační středisko tak okamžitě vyhlásilo druhý stupeň požárního poplachu, na místo vyslalo celkem osm jednotek. Požár zasáhl vybavení jednoho bytu, dál se oheň díky zásahu hasičů nerozšířil.

„Po odvětrání všech prostorů se mohli obyvatelé vrátit zpět do svých bytů, zcela neobyvatelný byl pouze byt zasažený požárem,“ uvedl Kasal. Náhradní ubytování si majitelé vyhořelého bytu podle něj sehnali u příbuzných.

Hasičům trvalo dvě a půl hodiny, než požár zcela zlikvidovali. „Předběžná škoda je odhadnuta na 500 tisíc korun, příčinu vyšetřujeme,“ doplnil mluvčí.

Autor: