Z letkovské obalovny se valil černý dým, bylo ho vidět až v Plzni

  17:50
Rozřezávání staré nádrže v obalovně v Letkově na Plzeňsku se v pondělí odpoledne změnilo v nečekané drama. Vzplály zbytky asfaltu a k nebi stoupal nepřehlédnutelný sloup hustého černého dýmu.

Hasiči likvidovali požár staré nádrže se zbytky asfaltové směsi v Letkově. (3. 12.2018) | foto: Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje

Hasiči k požáru viditelnému ze širokého okolí vyjížděli v pondělí po 14. hodině. Kromě hasičů z Plzně vyjeli na pomoc i hasiči z Rokycan. 

Fotogalerie

„Hoří nádrž se zbytky asfaltu, která byla určena k likvidaci. Na místo byl povolán i automobil se speciálním zařízením Cobra, které prořízne kov a zároveň hasí,“ vysvětlil mluvčí hasičů Petr Poncar. Před 16. hodinou hasiči požár kompletně zlikvidovali.

Podle prvních zjištění k požáru došlo při rozřezávání staré a už nepoužívané nádrže, na jejíž vnitřních stěnách a dně ještě zůstaly zbytky asfaltu. Ten začal vzápětí hořet. Odhadem ho tam bylo až půl tuny.  

„K ochlazování vnitřku nádrže bylo použito zařízení Cobra. K samotnému hašení zasahující jednotky používaly pěnu. Protože docházelo při požáru k velkému vývinu černého kouře, ten byl viditelný z velké vzdálenosti,“ uvedl mluvčí Poncar.

Při zásahu nebyl nikdo zraněn. Oheň nepoškodil žádné další zařízení v areálu obalovny. 

Místo požáru v Letkově na Plzeňsku

Místo požáru v Letkově na Plzeňsku

Autor: