Vrak kamionu, který vzplál při ohřívání polévky, půjde do dražby

  12:56
Torzo kamionu, který shořel v Pardubicích-Rosicích, bude k mání v dražbě. Vůz vzplál před měsícem, když si řidič v kabině ohříval polévku, a při tom začala hořet propan-butanová lahev. Chytily i návěsy stojící vedle.

Část nákladu se podařilo uchránit. | foto: CEE Logistics

Škoda, kterou způsobil požár na dvou kamionech, bude nižší, než hasiči avizovaných 3,5 milionu korun. Vrak kamionu totiž půjde do dražby. Část nákladu se navíc podařilo před ohněm uchránit.

Fotogalerie

„Pojišťovna požaduje, aby se maximálně snížily náklady na škodu, kterou bude proplácet,“ řekla mluvčí firmy, které shořelý kamion patří, Lucie Lohynská.

Řidič kamionu při požáru utrpěl šok a  dostal čas na zotavenou. Nadále však zůstává zaměstnancem spediční firmy.

Přepravní společnost dodala, že všichni zaměstnanci absolvují každoroční školení o bezpečnosti práce. „Přesto však selhal lidský faktor. Můžeme být opravdu rádi, že nedošlo také ke ztrátám na životech,“ uvedl vedoucí technického oddělení firmy Josef Bukač.

Požár propukl na odstavném parkovišti U Prefy v Pardubicích - Rosicích nad Labem a poškodil také další nákladní vůz Mercedes-Benz stojící v těsné blízkosti, který patří stejné firmě CEE Logistics 

„Příčinou vzniku požáru je nedbalost řidiče. Uvnitř kabiny tahače použil jednohořákový vařič s dvoukilogramovou lahví propanbutanu, přičemž vzplálo vybavení kabiny. Toto je v rozporu s návodem na obsluhu tohoto typu vařiče,“ uvedl vyšetřovatel hasičů Václav Dostál.

Společnost CEE Logistics je jednou z největších dopravních firem na českém trhu a má 380 vozidel. Sídlí v Pardubicích. 

Autor: