Ve Větřkovicích na Opavsku hořelo auto, plameny se rozšířily na strniště

  21:02
Pět hasičských jednotek bylo v neděli postupně povoláno k požáru osobního automobilu do Větřkovic na Opavsku. Plameny se postupně rozšířily na strniště. Hasičům se požár podařilo zlikvidovat přibližně po hodině.

Ve Větřkovicích na Opavsku hořelo auto, plameny se rozšířily na strniště (11.8.2019). | foto: HZS Moravskoslezského kraje

„Událost byla na operační středisko ohlášena před čtvrtou hodinou odpolední. K zásahu byly vyslány hasičské jednotky ze stanic Vítkov a Opava a spolu s nimi dobrovolní hasiči obcí Vítkov, Březová a Lesní Albrechtice,“ okomentoval incident tiskový mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Fotogalerie

Příčinou vzniku bylo vniknutí slámy na horkou část podvozku vozidla. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že došlo k požáru osobního automobilu Škoda Fabia, ze kterého se plameny postupně rozšířily na strniště.

Zasahujícím jednotkám s lokalizací pomáhaly rovněž traktory místních zemědělců - jak s přívěsovou cisternou na vodu, tak s podmítačem.Zásah byl ukončen přibližně po hodině. Škoda na automobilu byla vyčíslena na dvacet tisíc korun. 

Autor: