Muž posílal svému známému výhrůžné SMS, pak mu začal demolovat auto

  15:14
Dlouhé měsíce žil ve strachu muž z Karlovarska. Od svého známého, s nímž měl v minulosti spor, dostával výhrůžné SMS, později mu muž začal schválně ničit auto. Poškodil ho hned pětkrát.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto: Marie Stránská, MAFRA

Vše začalo už před dvěma lety, kdy dvaačtyřicetiletý muž začal svému o šest let staršímu známému posílat výhrůžné SMS. Čeho se spor obou mužů týkal, policisté neuvedli.

„Zprávy měly nevhodný obsah a u poškozeného vyvolaly obavu o jeho život a zdraví,“ uvedla krajská policejní mluvčí Soňa Podlahová.

Později mladší z mužů přitvrdil. Zaměřil se na vozidlo svého známého, které mu celkem pětkrát záměrně poškodil.

„U zaparkovaného Renaultu Trafic nejdříve rozbil oba zadní kryty světel a propíchl obě zadní pneumatiky. O měsíc později ulomil oba stěrače a za další tři dny opět poškodil obě zadní pneumatiky. V dalším případě rozbil čelní sklo a také u vozidla potřetí propíchl dvě pneumatiky,“ popsala Podlahová.

Majitel auta, který škodu na vozidle vyčíslil na 18 tisíc korun, vše nahlásil na policii a ta nyní útočníka obvinila z nebezpečného pronásledování a poškození cizí věci. „Ve vězení za to může skončit až na jeden rok,“ doplnila mluvčí.

Autor: