Žena na Kolínsku porodila v autě. Tatínek volal záchranku, tchyně pomáhala

  13:30
Takový porod si maminka z Kolínska určitě neplánovala. Porodila totiž cestou do nemocnice v autě, na zastávce autobusu v Zásmukách, a to přímo do náručí své maminky. Lékař dorazil několik minut poté a už mohl gratulovat k narození zdravého chlapečka.

(ilustrační snímek) | foto: Ladislav Němec, MAFRA

„V neděli kolem půl dvanácté volal muž, který vezl svou manželku, nastávající maminku, spolu s tchyní do porodnice. Vzhledem k tomu, že věci nabraly rychlý spád, zastavili na zastávce autobusu v Zásmukách, kde bylo v plánu počkat na příjezd posádky rychlé zdravotnické pomoci z Kostelce a lékaře ve vozidle systému rendez-vous z Kolína,“ uvedla mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Operátorka záchranky Patricia Sedláčková

Operátorka záchranky Patricia Sedláčková

Operátorka záchranné služby Patricia Sedláčková s nastávajícím tatínkem zůstala v kontaktu a podle zkracujících se kontrakcí vyhodnotila, že se miminko nekompromisně dere na svět.

„A opravdu, během několika výdechů bylo miminko venku,“ řekla operátorka. Miminko jako první vzala do náručí jeho babička, tatínek ještě přes telefon dostával instrukce, jak novorozence zahřát a zajistit mu tepelný komfort.

Vše přitom proběhlo tak rychle, že i na následující dotaz operátorky, co se manželům narodilo, tatínek odpověděl, že neví, že se nepodíval.

Operátorka si dala dodatečný dárek k narozeninám

Dvě minuty po porodu přijela posádka, která mamince i miminku poskytla nezbytnou péči a transportovala je do nemocnice.

„Když jsem v telefonu uslyšela pláč miminka, ulevilo se mi a vezla jsem se na vlně štěstí a radosti, kterou jsme v tu chvíli cítili stejně – volající i my, operátoři,“ zakončila operátorka Patricia, pro kterou to byl už pátý telefonicky asistovaný porod. Se smíchem pak řekla, že si zároveň dala dodatečný dárek ke svým sobotním narozeninám.

Autor: