Jeřábník se zbytkovým alkoholem vysypal tvárnice, poničily vůz kriminálky

  11:56
Pórobetonové tvárnice zasypaly v úterý Zámečnickou ulici v Plzni. Nehodu způsobil jeřábník z Ukrajiny, který zavadil paletou o střechu a náklad se z dvacetimetrové výšky vysypal. Kusy tvárnic poničily policejní auto. Jeřábník měl v krvi zřejmě zbytkový alkohol.

V Plzni se z jeřábu vysypaly pórobetonové tvárnice. Nikdo není zraněný. Poškozené je pouze služební vozidlo policistů. | foto: Policie ČR

Událost se stala v úterý před půl devátou ráno na stavbě domu Zlatá Belánka. Jeřáb obsluhoval jednatřicetiletý muž z Ukrajiny, který později nadýchal 0,18 promile alkoholu.

„Neodhadl výšku stavby a při zdvižení palety s bílými pórobetonovými tvárnicemi zavadil o hranu střechy,“ uvedla plzeňská policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Z jeřábu spadly tvárnice

Podle policistů byl v tu chvíli náklad ve výšce více než dvaceti metrů. „Paleta se nahnula, převrátila a spadla na zem. Naštěstí se v té době nikdo v místě dopadu ani v okolí nenacházel,“ dodala Hokrová.

Části kvádrů se rozlétly a poničily služební vozidlo Policie ČR, které bylo zaparkované hned vedle staveniště. Fabie v civilním provedení přišla o levé zadní okno a zničený je i blatník pod ním.

Škoda na vozidle ani na zničeném stavebním materiálu zatím vyčíslena nebyla. Příčinou a okolnostmi události se dále zabývají policisté.

Autor: