Dcera jí volala a bušila na dveře. Seniorka si v klidu luštila křížovky

  18:06
Neobvyklou záchranu mají za sebou brněnští strážníci a hasiči. Zoufalá žena se marně pokoušela dostat do bytu své matky v Brně Králově Poli. Povolala tak pomoc. Když se hlídky nakonec dostaly dovnitř, našly seniorku, jak sedí v křesle a luští křížovky.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto: HZS Olomouckého kraje

Mobil ani pevnou linku nezvedala. Nereagovala ani na zvonek u dveří, když čtyřiaosmdesátiletou důchodkyni v Brně Králově Poli naháněla její osmapadesátiletá dcera.

Po marných pokusech dostat se do bytu proto žena zavolala brněnské strážníky. Ani ti se ale na seniorku nedozvonili. „Ve vstupních dveřích byl také zevnitř zasunutý klíč,“ uvedla mluvčí brněnských strážníků Tereza Kadrnožková.

Strážníci začali mít obavy, jestli se ženě něco nestalo, a tak na pomoc přivolali hasiče. „Ti do bytu vstoupili oknem po žebříku a hlídce otevřeli,“ přiblížila mluvčí.

Seniorka si městských strážníků všimla teprve, když k ní přišli. „Nejprve ji  museli trochu uklidnit, seděla totiž v křesle, luštila křížovku a nečekaných návštěvníků si všimla až ve chvíli, kdy jí vstoupili do zorného pole,“ dodala mluvčí strážníků.

Žena jim následně vysvětlila, že telefony ani zvonek neslyšela, protože má problémy se sluchem.

Autor: