Zdrogovaný řidič nechal pistoli v autě a prchal. Chytil ho policejní pes

  12:10
Na zdrogovaného řidiče v autě bez poznávací značky narazili policisté při běžné kontrole na Litoměřicku. Šofér jim chtěl utéct, ale to se mu podařilo jen na chvíli. Zakrátko jej vypátral policejní pes.
Odhozený revolver, ze kterého pachatel střílel.

(ilustrační snímek) | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Událost se stala ve čtvrtek krátce před 15. hodinou v Drahobuzi. „Když tam policisté vykonávali běžnou hlídkovou činnost, spatřili vozidlo jedoucí bez registrační značky. Chtěli ho zastavit, ale řidič vůz rychle odstavil do nejbližšího příkopu a dal se na útěk,“ uvedla policejní mluvčí Petra Trypesová.

Šofér ale nedoběhl daleko. „Policisté řidiče i druhou osobu, která z auta utekla spolu s ním, vypátrali pomocí služebního psa,“ podotkla Trypesová.

Při bližší kontrole vozidla policisté zjistili, že mu nejen chybí registrační značka, ale navíc k němu není sjednáno povinné ručení.

Test navíc ukázal, že řidič je pod vlivem návykových látek. „V autě policisté našli rostlinu, kterou zatím nelze specifikovat. Pošleme ji na expertizu,“ upřesnila policejní mluvčí.

Ve vozidle se našla také krátká střelná zbraň, i tu kriminalisté podrobí dalšímu zkoumání. Případ je zatím kvalifikovaný jako přestupek.

Autor: