Mladíci v parku napadli vrstevníky, kopání do hlavy a těla si i natáčeli

  14:26
Pražští policisté pátrají po skupině mladíků, která v parku Lannova brutálně napadla a okradla dva jiné chlapce. Oba útoky si navíc mladíci nahráli na mobilní telefony a záznam následně zveřejnili na sociálních sítích. Právě tam policisté na incident narazili.

Útoky se podle policistů odehrály ve stejný čas v pražském parku Lannova poblíž Štefánikova mostu. „Video zachycuje velmi brutální útok mladistvého na dalšího muže. Útočník jej opakovaně bije a kope do různých částí těla a hlavy,“ uvedli policisté.

Na konci útoku mladík donutil napadeného hocha, aby mu slíbil, že nic nenahlásí na policii. 

Policie hledá poškozené

Část skupiny si mezitím v parku vyhlédla další oběť. „Dalšího poškozeného tatáž skupina mladistvých pod pohrůžkou násilí a teleskopického obušku oloupila,“ popsala policie.

Oba útoky si mladíci nahrávali na mobilní telefony a záběry se následně pochlubili na sociálních sítích. Oběti se zatím nepřihlásily. Proto policie zveřejnila z videa části, na nichž jsou oba napadení vidět, a žádá o pomoc s jejich identifikací.

Na video se můžete podívat zde

Kriminalisté jsou skupině útočníků na stopě. „V současné době již disponujeme informacemi vedoucím k samotným pachatelům,“ uvedli policisté. Mladíkům podezřelým z loupeže, vydírání, ublížení na zdraví a výtržnictví, hrozí v případě odsouzení až 10 let ve vězení.

Skupina mladíků útočila v pražském parku Lannova poblíž Štefánikova mostu.

Skupina mladíků útočila v pražském parku Lannova poblíž Štefánikova mostu.

Autor: