Vandal utrhl zrcátko z drahého auta, pak ulámal registrační značky

  18:02
Plzeňští kriminalisté pátrají po vandalovi, který zřejmě opilý poškodil zaparkované auto. Nejdřív pořádně zápasil s pravým zpětným zrcátkem, které nechtělo povolit, pak vozidlu ulámal registrační značky.

Případ se stal v Žižkově ulici v plzeňské čtvrti Bory před měsícem. Policisté nyní zveřejnili záběry z vandalova řádění, po pachateli zatím stále pátrají. 

Bezpečnostní kamera na domě zachytila pachatele přímo při činu poslední říjnový den ve čtvrt na dvě ráno. Zřejmě podnapilý muž si k ničení vybral světlý vůz značky Lexus, který stál zaparkovaný v řadě aut.

„Pachatelem je muž mezi 20 až 35 roky. Nejprve ulomil pravé zpětné zrcátko ze dveří a následně jej zcela utrhl. Pak jím několikrát udeřil do okna a odřel tím sklo. Dále ohnul přední i zadní registrační značky automobilu a poškodil i plastové rámečky, které je drží,“ uvedla plzeňská policistka Hana Rubášová.  Pachatel nechal utržené zrcátko na poškozeném autě.

Vandal v akci

Majitel odhadl škodu na několik tisíc korun. Ze záznamu kamery je zřejmě, že vandalem je mladý muž štíhlé postavy a středního vzrůstu. Na sobě měl tmavou bundu a tmavé kalhoty, na nohou černou obuv s bílými tkaničkami, zjistili pátrači z videozáznamu. 

V Plzni to letos není jediný případ, kdy vandal poničil luxusní auto. V polovině prázdnin muž ostrým předmětem udělal skoro třímetrovou rýhu v laku zaparkovaného bentley v Perlové ulici, které patří plzeňskému fotbalistovi Davidu Limberskému. Zatím nic nenaznačuje, že by oba případy spolu souvisely.  

Autor: