VIDEO: Rodičům ukradl auto a jel do Prahy pro drogy, chytila ho policie

  19:24
Pražští policisté v neděli před jedenáctou hodinou večer zadrželi třiadvacetiletého muže v kradeném autě, který měl zákaz řízení. Pak se navíc ještě ukázalo, že je zdrogovaný.

Třiadvacetiletý muže si policisté všimli když vyjížděl s bílou Fabií ze strahovského tunelu. 

„Podle registrační značky bylo vozidlo vedeno jako odcizené. Pátrání po něm vyhlásili středočeští kolegové. Policisté tak auto zastavili a zkontrolovali. Posádku tvořili dva mladíci,“ informoval pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan s tím, že u řidiče byl pozitivní test na drogy. Zároveň policisté zjistili, že má muž zákaz řízení. 

Podle informací iDNES.cz muž ukradl auto a další nespecifikované věci svým rodičům a vyjet do Prahy, aby si koupil drogy. Auto prohledal i policejní psovod se psem, který však žádné drogy nenašel.

Případ si nakonec převzali středočeští kriminalisté. „Zadrželi jsme třiadvacetiletou osobu za přečin maření úředního rozhodnutí a vykázání, za přečin krádeže a také porušování domovní svobody. V případě prokázání viny a následného odsouzení osobě hrozí až tříletý trest,“ sdělila mluvčí středočeských policistů Jana Dětská.

Autor: