Německá policie našla v lese ostatky ženy. Domnívá se, že žila na Šumavě

  11:44
Němečtí policisté nalezli loni v únoru ostatky lebky u bavorského města Řezno. Po detailním prozkoumání vědci přišli na to, že šlo o ženu, která se narodila na začátku čtyřicátých let a zemřela na konci let šedesátých. Podle znalců žena pravděpodobně strávila dětství na Šumavě.

Vědci pomohli sestavit možnou podobu ženy z období před její smrtí. | foto: Policie ČR

Německá policie žádá o pomoc kohokoliv, kdo by pomohl s objasněním nálezu ostatků u města Řezno v Bavorsku. Lebku nalezli v lese Keilsteiner Hang v únoru 2017. I přes rozsáhlou pátrací akci v okolí se policistům nepodařilo najít žádné další stopy a identita osoby je tak neznámá.

Vědci pomohli sestavit možnou podobu ženy z období před její smrtí.

Pracovníci Ústavu soudní medicíny v Mnichově uvedli, že se jedná o ženu, která se narodila v období 1942 až 1944, dětství strávila na Šumavě a před svou smrtí žila v Řeznu. Zemřela mezi roky 1963 až 1968.

„Vědci pomohli sestavit možnou podobu ženy před její smrtí. Umístění nosu, očí a úst je velmi věrohodné, nos měla žena výrazný. K podobě vlasů a těla nejsou žádná relevantní vodítka,“ řekl mluvčí jihočeských policistů Jiří Matzner.

Jakékoliv informace, které by pomohly s identifikací ženy, můžete volat na linku 158 nebo německým kriminalistům na telefonní číslo 0049 941 506 2888.

Autoři: