Jsou to paraziti, psal na Facebooku muž o etniku. Stíhá ho policie

  11:28
Desítkami nenávistných komentářů zaplnil svůj profil na Facebooku čtyřicetiletý muž z Příbramska. Útočil zejména na lidi ze dvou etnických skupin, kterým nadával do parazitů, vyhrožoval vyhlazením a nabádal k násilí vůči nim. Muže už stíhá policie.

Od roku 2014 napsal muž asi padesát nenávistných příspěvků. Na které etnické skupiny útočil, policie neupřesnila. Kriminalisté ho obvinili ze čtyř trestných činů.

„Konkrétně z pokračujícího přečinu hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny, podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod, dále z projevování sympatií k hnutí směřujícímu k potlačování práv a svobod člověka a nakonec z popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidy,“ vyjmenovala policejní mluvčí Monika Schindlová.

Na Facebooku muž zveřejňoval kromě textů také fotografie a videa se stejným sdělením. Ve svých příspěvcích používal podle policie také zakázanou symboliku.

„K činu se muž doznal a uvedl, že jeho komentáře jsou výsledkem určité frustrace a zklamání ze života. Zpětně své chování hodnotil jako naprostou hloupost a chybu,“ dodala Schindlová. Před soudem obviněnému hrozí až tři roky vězení.

Autor: