VIDEO: Řidič nabízel policistům pět tisíc, když přehlédnou, že je opilý

  13:56
Až na šest let může jít do vězení pětadvacetiletý řidič z Ukrajiny, který se pokusil uplatit policisty, když ho chytili opilého za volantem. Nadýchal 1,7 promile a mužům v uniformě nejdřív nabízel dva a půl tisíce korun, pak částku ještě zvýšil.

Policisté cizince zastavili na výpadovce z Hradce Králové na Třebechovice pod Orebem v sobotu před třetí hodinou ráno. Muž jim tvrdil, že nechal doma řidičský průkaz, ostatní dokumenty měl v pořádku.

„Podle dokladů zjistili, že to je pětadvacetiletý cizinec, který zde dlouhodobě pobývá,“ uvedla hradecká policejní mluvčí Iva Kormošová.

Ukrajinec při kontrole na alkohol nadýchal 1,7 promile. Policista chtěl poté provést ještě kontrolní měření. Při čekání, až bude přístroj připravený, mu řidič nabídl peníze za to, když jeho prohřešek nebude řešit.

„Dva a půl čeho?“ ptal se policista, protože muž zprvu mluvil mlhavě. Pak již cizinec potvrdil, že nabízí dva a půl tisíce za „přehlédnutí“ trestného činu.

„Ačkoliv ho policisté opakovaně upozornili, že se dopouští dalšího protiprávního jednání, nabízenou částku ještě zdvojnásobil,“ popsala mluvčí.

Policisté muže zadrželi a převezli na služebnu. Tam ho obvinili z ohrožení pod vlivem návykové látky a z podplácení. Cizinec se přiznal, že v jednom hradeckém klubu se svými kamarády vypil tři piva a jednoho panáka vodky. Za volant si sedl, protože mu nepřipadalo, že je opilý.

„Nechtěl prý přijít o řidičský průkaz, tak policistům úplatek nabídl,“ dodala Kormošová.

Autor: