Golfový klub zavlažoval hřiště bez povolení, dostal pokutu 150 tisíc

  14:02,  aktualizováno  15:12
Provozovatel golfového hřiště v Roudničce na okraji Hradce Králové dostal pokutu téměř 150 tisíc korun kvůli zavlažování hřiště vodou ze dvou studen. Podle inspektorů k tomu neměl povolení. Rozhodnutí je pravomocné.

Jedna ze dvou studen u golfového hřiště v hradecké části Roudnička. | foto: ČIŽP

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) viní společnost Park Golf a.s. z nedovoleného nakládání s podzemními vodami. 

Firma má dvě vrtané studny, ale podle inspektorů jí v roce 2018 chybělo povolení k tomu, aby mohla odebírat značné množství vody pro zavlažování golfového hřiště.

„V říjnu 2018 jsme provedli neohlášenou kontrolu. Zjistili jsme, že společnost od ledna do října roku 2018 odebrala pro potřeby zavlažování devítijamkového golfového hřiště provozovaného v resortu v Hradci Králové nedovoleně celkem 5 950 kubíků vody,“ řekl ředitel oblastního inspektorátu ČIŽP v Hradci Králové Lukáš Trávníček

Fotogalerie

Inspektoři firmě uložili pokutu 148 750 korun. Ta se proti rozhodnutí neodvolala a takzvaný příkaz proto nabyl právní moci.

Podle prezidenta klubu Pavla Hlouška společnost povolení k odběru vod získala při stavbě studny, ale nevšimla si, že je na dobu určitou: „Když máte stavební povolení, je logické, že ho máte na pořád. Ale u studní to neplatí, což jsme vůbec nevěděli. Pro mě jako majitele studny je to zděšení.“

Golfové hřiště se v hradecké Roudničce otevřelo v roce 2013. Navrhoval ho bývalý golfový profesionál David Carter z Anglie tak, aby mohlo sloužit i pro mistrovské soutěže. Areál nabízí také multifunkční zařízení zaměřené na rodiny.

Autor: