Byl to pokus o vraždu, z pobodání muže v Sokolově obvinili mladistvého

  10:26
Z pokusu o vraždu obvinila policie mladistvého, který na Nový rok v Sokolově vážně pobodal muže. Druhého podezřelého propustila ze zadržení.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

K pobodanému třiatřicetiletému muži vyjížděli záchranáři do ulice Boženy Němcové na Nový rok brzy ráno. Poškozeného napadl útočník ozbrojený nožem. „Muži zasadil několik bodných ran do horní části těla,“ informovala krajská policejní mluvčí Soňa Podlahová.

Zraněného muže přepravil vrtulník do Fakultní nemocnice v Plzni (o případu jsme psali v článku V Sokolově někdo napadl ráno muže, vážně ho pobodal). Podle informací iDNES.cz poškozený stále bojuje o život.

Brzy po útoku policisté zadrželi dva podezřelé, mladistvého a dospělého muže. U obou provedli kriminalisté domovní prohlídky. Právě mladistvého nyní obvinili z pokusu o vraždu.

„V případě odsouzení hrozí mladistvému trest odnětí svobody podle zákona o soudnictví ve věcech mládeže ve výši až pět let. S ohledem na věk pachatele nemůžeme k případu sdělit jakékoli bližší informace,“ uvedla krajská policejní mluvčí Kateřina Böhmová.

Policie neupřesnila věk podezřelých ani to, v jakém vztahu byli k pobodanému muži.

Obviněného policisté stíhají na svobodě. „U druhé osoby se podezření ze spáchání trestného činu nepotvrdilo, a proto byla ze zadržení ve středu ve večerních hodinách propuštěna,“ doplnila Böhmová.

Autor: