Seniorka uvěřila povídačkám podvodnic, připravily ji o více než milion

  16:34
O velkou sumu peněz připravily dvě podvodnice důvěřivou seniorku z Karlovarska. Pod falešnými jmény a s vymyšlenými historkami od ní během půl roku postupně vylákaly více než 1,3 milionu korun.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Dvě čtyřiadvacetileté ženy si vyhlédly pětasedmdesátiletou ženu loni v červenci v obchodním domě. Jedna z nich ji oslovila jako starou známou a seniorka jí uvěřila.

„Ve více než osmdesáti případech pak pachatelky od ženy pod různými záminkami vylákaly více než 1,3 milionu korun. Před poškozenou vystupovaly pod fiktivními jmény a tvrdily jí například, že potřebují půjčit peníze na nákup věcí a potřeb pro nezletilé dítě jedné z nich, dále na chod domácnosti, opravu vozidla a podobně,“ popsala praktiky podvodnic krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Podvodnice neustále důchodkyni slibovaly, že jí peníze vrátí, ale vždy od ní jen vymámily další hotovost. Pak přišly s nápadem, že si vezmou úvěr v bance a všechno jí z něj splatí, ale že opět potřebují půjčit na administrativní úkony.

Když už se seniorka zdráhala dát jim další peníze, jedna z podvodnic ji chtěla znovu obelstít.

„Zavolala jí a vydávala se za ředitelku banky, přičemž poškozenou ženu přesvědčovala k vydání dalších finančních částek v řádu několika desítek tisíc,“ uvedla mluvčí.

Když už seniorce došla trpělivost a poznala, že své peníze jen tak neuvidí, oznámila vše na policii. Ta dvojici podle popisu vypátrala a nyní obě ženy jako spolupachatelky obvinila z podvodu.

„Za způsobenou značnou škodu hrozí oběma až osm let vězení,“ doplnila k případu Týřová.

Autor: