Vůz vyletěl ze zatáčky, poslal k zemi dva elektrické sloupy a tři poničil

  18:12
Řidič na Přerovsku při jízdě v zatáčce vyjel ze silnice a přerazil sloup elektrického vedení. Ten se pak zachoval jako dominová kostka a tahem drátů zničil i vedle stojící sloup a tři další poškodil.

Řidič vyletěl v zatáčce ze silnice a narazil do sloupu elektrického vedení. Tlak drátů pak způsobil přelomení sousedního sloupu a vychýlení dalších tří. | foto: Policie ČR

Jednapadesátiletý řidič mířící od obce Hrabůvky na Lipník nad Bečvou nezvládl jízdu ve středu večer při průjezdu obcí Podhoří.

„V ostré levotočivé zatáčce vyjel s vozem mimo silnici a poté narazil do sloupu elektrického vedení, který přelomil. Sloup při pádu poničil plot rodinného domu, auto sjelo na přilehlý pozemek, kde zůstalo stát,“ nastínila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Tah drátů podle ní ovšem následně přelomil i vedlejší sloup, který po pádu rovněž poničil plot jednoho z domů, a navíc ještě vychýlil další tři sloupy.

Fotogalerie

Na místo tak museli být následně povoláni energetici, kteří v rámci základního zabezpečení místa nakrátko přerušili dodávky elektřiny.

Škody včetně poničeného auta jsou předběžně vyčísleny na 580 tisíc korun. Řidič, který podle výsledku dechové zkoušky nebyl opilý, vyvázl bez zranění.

„Policisté s ním nehodu vyřídili uložením pokuty ve výši dva tisíce korun, kterou muž na místě nezaplatil,“ doplnila Zajícová.

Autor: