Podchod zkrášlili studenti designu. Podepsali se na něm už i sprejeři

  13:10
V zářící prostor se proměnil podchod na třídě Generála Píky v brněnských Černých Polích z ponurého, šedivého a posprejovaného tunelu. Sprejeři ale podchod neopustili, na části stěny se podepsali.

Stěny natřené veselou modří osvěžily barevné obrazy s motivy města i přírody. Vytvořili je studenti Katedry multimedií a grafického designu Fakulty informatiky Masarykovy univerzity.

Fotogalerie

„Měli to jako součást výuky, sami si je počítačově navrhli, a pak namalovali. Použili nejen spreje, ale klasické štěce,“ upřesnila Miriam Kolářová (KDU-ČSL), místostarostka Městské části Brna-sever. 

Právě tam se podchod nachází. Brněnské komunikace, které podchod spravují, jej nechaly vymaloval namodro a umělcům zaplatily barvy.

„Studenti vymalovali podchod zdarma. Od nás dostali pouze 35 tisíc korun na materiál,“ uvedla mluvčí městské společnosti Vladimíra Navrátilová.

Umělci museli pracovat rychle a ve dne v noci, aby je nepředešli klasičtí „divocí“ sprejeři.

Ti se už ale na podchodu stačili podepsat. Podle Kolářové to ovšem byl záměr.

„Schválně jsme jim tam nechali kus volné plochy, aby se v podobném duchu přidali. A, jak je vidět, povedlo se,“ doplnila. S podivem je i to, že výtvory sprejerů se nijak nedotkly studentských obrazů. „Je vidět, že mají respekt,“ poznamenala Kolářová.