Počasí příštích dní bude jako na houpačce

  9:29
Počasí příštích dní bude podle předpovědi meteorologů nestálé. Po čtvrtku, který bude dusný a teplý, přijde chladnější a deštivý pátek. O víkendu by ale měly mraky zase zmizet a teploty dosáhnou až k 26 stupňům. Krásné počasí by mohly narušit jen lokální bouřky.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Martin Stolař, MAFRA

Během dneška bude přibývat oblačnosti a dorazí studená fronta, která přinese déšť a přeháňky. Předcházet jí bude teplé a dusné počasí, teploty před frontou dosáhnou k 26 stupňům, hlavně ve městech ale budou pocitově vyšší. Bouřky, které fronta přinese, mohou být doprovázeny nárazy větru o rychlosti až 70 km/h, množství srážek bude do 20, ojediněle do 30 milimetrů. Spadnout mohou také kroupy.

Vlnící se studená fronta bude počasí v Česku ovlivňovat hlavně v pátek. Především do Čech přinese ochlazení. Ranní teploty klesnou na 10 až 14 stupňů, odpoledne 18 až 22 stupňů, na Moravě až 24 stupňů. Během odpoledne by mělo oblačnosti ubývat, páteční večer už by měl být příjemný.

V sobotu by měly teploty zase stoupat, vytvářet se ale budou bouřky, vznikne kupovitá oblačnost a z toho mohou padat přeháňky, které budou velmi lokálního charakteru. Někde tedy může svítit sluníčko a o pět kilometrů dál bude bouřka. Ranní teploty vystoupají na 8 až 12 stupňů, odpolední na 22 až 26 stupňů.

Velmi podobné počasí nás čeká i v neděli. Ranní teploty ještě o trochu stoupnou na 10 až 14 stupňů, odpoledne opět vyšplhají na 22 až 26 stupňů.

I přesto, že na víkend připadají ledoví muži Pankrác a Servác, nebude to na počasí nijak znát. Bližší jim budou teploty v pondělí na Bonifáce, kdy se kvůli přechodu fronty ochladí na 16 až 20 stupňů. Mrazíky ale rozhodně nehrozí ani ráno, kdy by mělo být 8 až 12 stupňů.