Řidička jela na červenou a srazila se s autem, její vůz se převrátil

  16:12
Nepozornost se ve středu večer zle vymstila řidičce, která projížděla křižovatkou U Pietasu v Plzni. Jela totiž na červenou a srazila se s dalším autem, náraz její vůz otočil na střechu. Nehoda se obešla bez vážných zranění.

Žena, která projížděla krátce před 19. hodinou ve voze Škoda Octavia Masarykovou ulicí, zastavila na křižovatce s Rokycanskou třídou, když jí padla červená. Pak se na semaforu rozsvítila zelená šipka pro odbočení doprava. 

To zřejmě osmačtyřicetiletou řidičku zmátlo, protože se rozjela. Jenže neodbočila, ale jela přímým směrem. 

„Na zelenou v tu chvíli projížděla po Rokycanské třídě směrem z centra Honda Civic, kterou řídil dvaatřicetiletý muž. Jeho automobil narazil do pravého boku projíždějící octavie. Ta se převrátila na střechu a zůstala částečně na komunikaci a částečně na ostrůvku,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Fotogalerie

Škoda byla na místě vyčíslena na 90 tisíc korun. Řidička, která střet zavinila, utrpěla lehká zranění a záchranáři ji převezli na podrobné vyšetření do nemocnice.

Oba účastníci havárie podstoupili dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem. Nehodu vyřešili policisté na místě blokovou pokutou.

Nehoda se stala na křižovatce Masarykovy ulice a Rokycanské třídy v Plzni.

Nehoda se stala na křižovatce Masarykovy ulice a Rokycanské třídy v Plzni.