Smolaři ukradli balíky sena, do nichž dal majitel lokalizační čip

  16:40
Velmi nepříjemné překvapení čekalo na dva zloděje, kteří nezávisle na sobě ukradli z louky na Tachovsku balíky sena. Majitel totiž do nich umístil lokalizační zařízení, které policisty přivedlo přímo k pachatelům.

ilustrační snímek | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Čtyři balíky, z nichž každý měl hodnotu tisíc korun, ukradl nejprve jednatřicetiletý muž, další čtyři pak o den později vzala pětačtyřicetiletá žena. Netušili ale, že majitel na ně nastražil past.

Oznámení o krádeži osmi balíků sena z louky mezi obcemi Láz a Kladruby přijali policisté v druhé polovině června.

„Následným šetřením a zejména díky lokalizačnímu zařízení, které majitel do balíků sena zabudoval kvůli případné krádeži, policisté zjistili, že se balíky nachází ve dvou blízkých vesnicích,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Pachatelé uvedli, že chtěli seno použít pro vlastní potřebu. Policisté případ kvalifikovali jako přestupek a každému z nenechavců uložili pokutu

„Balíky sena pachatelé vrátili nepoškozené jejich majiteli,“ dodala Jiroušková.

Loni vyšetřovali policisté v kraji řadu případů, kdy se zloději zaměřili právě na seno. Krádeže zaznamenali například u Janova na Tachovsku, u Křištína na Klatovsku nebo v Bolkově na Merklínsku. 

Kvůli velkému suchu, které nyní panuje, je seno nedostatkovým zbožím a jeho cena stoupá. Potřebují je zejména chovatelé dobytka a koní, kteří se kvůli nedostatku krmiva někdy musejí zvířat zbavit.