Plzeňská zoo je 14. nejnavštěvovanější turistický cíl České republiky

  7:00
Zoologická a botanická zahrada města Plzně je 14. nejnavštěvovanějším turistickým cílem České republiky za rok 2017, kdy ji navštívilo 452,8 tisíc návštěvníků, což je nárůst o 2,6 procenta oproti roku 2016.

Plzeňská zoo má první mládě s genetickou vadou - albinismem. Jedná se o klokana rudokrkého, jehož matka je rovněž albín. (25. dubna 2018) | foto: Martin Polívka, MAFRA

V TOP50 nejnavštěvovanějších destinací Česka je plzeňská zoo jediným zástupcem z Plzeňského kraje. Dinopark Plzeň se umístil na desátém místě mezi zábavnými turistickými cíli České republiky s počtem návštěvníků 181 tisíc za rok 2017. Data zveřejnila na svých webových stránkách agentura CzechTourism.

„Plzeňská zoologická zahrada patří mezi stěžejní turistické cíle nejen naší západočeské metropole, ale celého regionu. Jedná se o druhý nejnavštěvovanější cíl Plzně, a to po Plzeňském Prazdroji. Pro návštěvníky naší zoo se snažíme neustále zlepšovat zázemí, v letošním roce dojde například k úpravě parkovacího systému, vybudování dětských hřišť, ale vylepšujeme samozřejmě zázemí pro naše zvířata. Město letos podpořilo přestavbu pavilonu Filipíny. A především schválila Rada města Plzně v letošním roce revizi Generelu rozvoje Zoologické a botanické zahrady města Plzně, kde počítáme se zcela výjimečným projektem – Sloni na Mži. Jedná se o velký rozvojový projekt naší zoo, na který se všichni velmi těšíme,“ uvedl první náměstek primátora Martin Baxa, do jehož gesce spadá plzeňská zoologická zahrada. 

Ze všech zoologický zahrad je plzeňská zoo na pátém místě v návštěvnosti, před ní jsou zoologické zahrady v Praze, Zlíně, Dvoře Králové a Ostravě.

Jako druhý nejnavštěvovanější cíl v Plzeňském kraji je dle žebříčku CzechTourism Techmania Science Center se 189 tisíci návštěvníky za rok 2017.

V letošním roce na jaře vyhodnotila krajská správa Českého statistického úřadu ve spolupráci s CzechTourismem TOP10 atraktivit Plzeňského kraje. První byl Prazdroj, za ním následovala plzeňská zoo, Techmanie, Dinopark a Západočeské muzeum.

CzechTourism v návštěvnosti turistických cílů neuvedl za rok 2017 pivovary. Plzeňský Prazdroj loni navštívilo rekordních 762 tisíc turistů z 50 zemí světa.

Další informace najdete na webu Zoo Plzeň.