Nezabrzděná dodávka projela křižovatkou pozpátku a narazila do domu

  17:30
Třicetiletý muž zaparkoval v pondělí odpoledne u základní školy v Dukelské ulici v Plumlově na Prostějovsku dodávku a odešel. Vůz ale řádně nezabrzdil a ten se po svažité ulici samovolně rozjel.

Špatně zabrzděná dodávka se ve svažité ulici samovolně rozjela, projela pozadu stopkou i křižovatkou a poté narazila do domu. | foto: Policie ČR

„Pozadu přejel křižovatku s ulicí Rudé armády a v ulici Podzámčí narazil do domu, o který se zastavil,“ popsal prostějovský policejní mluvčí František Kořínek.

Fotogalerie

Nikým neřízená dodávka při průjezdu křižovatkou projela stopku, místem ale naštěstí v tu chvíli nejelo žádné další auto. Vše se tak obešlo bez zraněných. I tak jsou škody nemalé.

„Na autě, které mimo jiné také vyvrátilo dopravní značku, jsou předběžně vyčísleny na sto tisíc korun. Policisté, kteří k nehodě vyjeli, provedli u řidiče po jeho návratu na místo dechovou zkoušku, která měla negativní výsledek, za spáchaný přestupek mu dali pokutu,“ doplnil Kořínek.

Podobná nehoda, jejíž příčinou byl špatně zabrzděný vůz, se v regionu odehrála i loni v červenci, kdy byly výsledkem dokonce dvě lehce zraněné malé děti a škoda na autě za zhruba 200 tisíc korun.

Na parkoviště v jesenických lázních tehdy přijela vozem rodina a řidič s manželkou po zaparkování vystoupili. Auto se ovšem v kopci následně samovolně rozjelo, přejelo travnatý pás a narazilo do stromu.

Děti, jejichž přesný věk policie neuvedla, byly připoutány v autosedačkách, přesto je po nárazu musela ošetřit záchranná služba, která je s lehčími zraněními převezla do jesenické nemocnice.

Autor: