Boj za vyšší plat pro manželku nevyšel, muž poničil dům pro seniory

  16:28
Snaha o vybojování vyššího platu pro manželku pracující v domě pro seniory nevyšla muži z Kroměřížska. V zaměstnání své životní partnerky místo toho způsobil spoušť za desítky tisíc korun a hrozí mu až tříleté vězení.

Devětačtyřicetiletý muž začátkem září v domě pro seniory v menší obci na Kroměřížsku poškodil automat na kávu. Přišel k němu a převrátil jej. Na zařízení vznikla škoda za více než 155 tisíc korun.

Dále vzal dlaždice a prohodil je dvěma okny. Přitom poškodil okna, žaluzie, sádrokartonovou příčku a stůl v místnosti pro sestry. Majiteli objektu vznikla škoda za bezmála 24 tisíc korun.

„Podle všeho se muž takto choval proto, že požadoval zvýšení platu pro svou manželku. Ta v domě pro seniory pracuje. Muž byl za trestný čin výtržnictví již v minulosti odsouzen. Nyní mu za poškození cizí věci a výtržnictví, z čehož je podezřelý, hrozí až tříleté vězení,“ uvedla kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Nebylo to ale naposledy, kdy se s ním morkovičtí policisté potkali. Muž si totiž nyní vyslechl i podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až roční vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

„V pondělí ve večerních hodinách řídil osobní vozidlo značky Peugeot v Morkovicích po předchozím požití alkoholických nápojů. Policisté mu naměřili 1,83 promile alkoholu v dechu,“ doplnila policejní mluvčí.

Autor: