V pražské Písnici hořela hala, policie uzavřela hlavní tahy v okolí

  12:56,  aktualizováno  16:13
Devět profesionálních hasičských jednotek a osm dobrovolných vyjelo k požáru haly v pražské Písnici, kde hořely boty a textil. Na místě byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Policisté žádali veřejnost, aby k místu požáru nejezdila, a uzavřela i dopravní tepny v okolí. Dohašování má trvat až do ranních hodin.

Podle zpráv hasičů na Twitteru hořelo na ploše 50 krát 100 metrů. Nad sklady stoupal hustý černý dým, viditelný z dalekého okolí. V hale bylo oblečení a obuv.

Fotogalerie

Na místo vyjel i speciální vůz záchranky, nikdo ale zraněn nebyl.

„Na místě je devět profesionálních a osm dobrovolných jednotek. Hasiči se snaží, aby se požár nešířil na další prostor haly,“ napsal na začátku zásahu na Twitter mluvčí hasičů Martin Kavka s tím, že na místě je devadesát až sto hasičů.

Chemici z řad hasičů monitorovali ovzduší v okolí, žádné omezení ale nevydali.

Krátce po třetí hodině odpoledne pak hasiči oznámili, že požár dohašují a z haly se nešíří. Do areálu přijel nakladač kvůli rozebrání uskladněného ohořelého materiálu.

Při hašení se lehce zranil jeden z pražských hasičů, záchranáři jej ošetřili a poté se vrátil hasit. Podle mluvčího hasičů Martina Kavky je požár pod kontrolou, ale dohašování bude trvat až do ranních hodin.

Starosta městské části Jiří Koubek nevydal žádné varování pro občany kvůli hrozícímu nebezpečí. „Měřením bylo prokázáno, že tam není únik žádných toxických látek. Nebylo vydáno doporučení nevětrat, nicméně jsme přijali toto opatření v našich školách a školkách,“ řekl iDNES.cz starosta.

Podle Koubka se jedná o areál, ve kterém je hodně skladů a nachází se na místě, kde by v budoucnu měla končit trasa metra D.

Pražská integrovaná doprava (PID) informovala, že na linkách 332, 335, 337 a 339 zaznámenává ve směru do Prahy asi čtyřicetiminutové zpoždění. V opačném směru je zpoždění menší.

„Příměstské linky 332, 335, 337 a 339 mohou být operativně odkláněny z Vídeňské přes Hrnčíře mimo zastávky Pramenná, Vestec,Safina a Vestec,Obchodní centrum,“ informovala PID dále.

Problémy se mohou dotknout také linek v okolí, tedy linky 113, 333, 326 a 362.

Policie vyzývala řidiče, aby nejezdili na Kunratickou spojku a do ulice Vídeňská. „Tyto silnice jsou uzavřené a policisté zde zajišťují příjezdové trasy pro hasební techniku,“ napsali policisté na Twitteru s tím, že také evakuují lidi z přilehlých budov.


Autor: