Písek plánuje pořídit taxík pro své seniory

  11:07
Novou službu v novém roce zřejmě bude mít připravenu město Písek pro své seniory a zdravotně hendikepované obyvatele. K lékaři, na úřady či na nákupy by se mohli dostat pohodlně a levně taxíkem. Myšlenka získala podporu radních, kteří na svém květnovém zasedání schválili zapojení města do projektu Taxík Maxík.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Archiv MAFRA

„Půjde o speciální přepravní službu, jejímž provozovatelem by mělo být Městské středisko sociálních služeb Písek, což je příspěvková organizace města,“ přibližuje plány starostka Eva Vanžurová, která v této věci učinila první kroky.

„Požádali jsme o účast v projektu Taxík Maxík Nadace Charty 77 a Senzačních seniorů ve spolupráci se společností Česká lékárna Holding. Cílem projektu je zvýšit komfort dopravy pro hůře pohyblivé osoby starší 70 let a lidi s postižením, kteří jsou často odkázáni na pomoc druhých při vyřizování běžných pochůzek po městě. Ze zdravotních důvodů si obvykle netroufají cestovat ani veřejnou dopravou. Prohlubuje se tak jejich izolace a osamění a omezuje soběstačnost. Proto máme velký zájem tuto službu našim seniorům poskytnout.“