Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Petra Janů: Umělci nemají v politice co dělat!

  9:00
Interpretka Petra Janů v rozhovoru pro rádio Český Impuls prozradila, že sleduje politiku, ale absolutně nemá představu o tom, kdo by měl být příštím prezidentem. Podle ní se nejen do boje o hrad, ale také o přízeň voličů obecně nemají pouštět umělci. Zpěvačka také řekla, že ji těší přicházející jaro, protože se díky tomu cítí energičtěji. Zmínila se také o tom, jak jako dítě přičichla k hudbě.

Petra Janů | foto: Lenka Hatašová, iDNES.cz

Obecně je ohledně budoucnosti České republiky Petra Janů optimistkou. Přesto má ale problém s umělci, kteří se ženou do politických funkcí. „Já si myslím, že umělci nemají v politice co dělat, ale je to můj vlastní názor, který nikomu nevnucuji,“ uvedla.

K radosti Petře Janů stačí pomalý odchod zimy. „Já jsem byla celou zimu zmrzlá a ztuhlá a teď se konečně trochu rozehřívám a dostávám větší chuť do života,“ řekla s tím, že je akčnější a nic jako jarní únava na ni neplatí. „Jakmile dostane sluníčko sílu, tak já ožívám jako kytka,“ dodala.

Petra Janů v rozhovoru také zavzpomínala na svůj první kontakt s hudbou. Jako malá holka údajně byla často nemocná, a proto často zůstávala doma se svou babičkou. „Ona mě tehdy vychovávala a protože jsem ji pořád otravovala, tak mě učila písničky a zpívala mi,“ popsala Janů s tím, že jakmile povyrostla, vystupovala se školním sborem. „Zpívali jsme takové tendenční písničky. Bylo to ale dobré, protože jsme měli družbu s nějakou továrnou a oni získávali různé prapory za odměnu,“ upřesňuje zpěvačka a dodává, že při předávání sbor často vystupoval jako kulturní vložka a děti se tak mohly ulít ze školy, zároveň tam dostávali pohoštění. „To byly mé první honoráře,“ doplnila s úsměvem.

Poslechněte si celý rozhovor s Petrou Janů: