Německý ovčák se vrhl na bandoga na vodítku, svůj útok nepřežil

  13:20
Na Královéhradecku pes na vodítku ve rvačce zakousl německého ovčáka, který na něj útočil. Majitel ovčáka se bude zodpovídat z přestupku, že psa nechal volně pobíhat kolem karavanu, kde žili.

(ilustrační snímek) | foto: Dominik Hess

Psi se střetli v úterý vpodvečer v jedné obci u Smiřic. Majitel napadeného psa zavolal na linku 158, že jeho pes zabil jiného.

„Muž policistům na místě sdělil, že šel svého psa rasy bandog, kterého měl na vodítku, vyvenčit. Když procházel po veřejné komunikaci okolo zaparkovaného karavanu, ze dveří vyběhl německý ovčák, který na jeho psa zaútočil. Psi se střetli a jeho pes ovčáka zakousl,“ uvedla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

„Ačkoliv při příjezdu hlídky ovčák ještě žil, přivolaný veterinář už konstatoval smrt. Bandog vyvázl ze souboje s drobnými oděrkami,“ dodala mluvčí.

Policisté se případem zabývají kvůli porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání. Čtyřiasedmdesátiletý majitel ovčáka si měl dostatečně zabezpečit svého psa proti útěku, ale neučinil to. Stejného přestupku se muž dopustil před necelými dvěma lety.

Až policie případ prošetří, předá ho jako přestupek na příslušnou radnici k dořešení.

Autor: