Pitva vyloučila týrání psa z Kroměřížska, majitel podal trestní oznámení

  16:08
Pes, kterého musel minulý týden v Holešově na Kroměřížsku utratit veterinář, nebyl podle předběžných výsledků pitvy týraný. Majitel psa podal trestní oznámení na ženu, která na případ upozornila na sociální síti.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto: Michal Klíma, MAFRA

Téměř čtrnáctiletého křížence německého ovčáka Rexe musel veterinář po domluvě s majitelem utratit minulý týden v úterý. Do areálu firmy v holešovské části Všetuly jej přivolala žena, která následně na případ upozornila na Facebooku. Ve svém příspěvku kritizovala přístup majitele i hlídky městské policie, která na místě zasahovala (viz Psa na Kroměřížsku musel veterinář utratit, policie prověřuje možné týrání).

„Doposud probíhají výslechy zainteresovaných osob, prozatím nebylo prokázáno žádné pochybení. Jsou známy také předběžné výsledky pitvy, které mluví ve prospěch majitele psa. Nebyly shledány známky týrání,“ uvedla nyní mluvčí holešovské radnice Hana Helsnerová.

Také postup strážníků byl podle ní v pořádku. „Hlídka se telefonicky spojila s majitelem psa, který se hájil tvrzením, že psa pravidelně venčí, krmí i provádí všechna potřebná očkování, což hlídce potvrdil také jeho zaměstnanec,“ poznamenala Helsnerová.

Jednu z procházek majitele se psem zaznamenal 9. listopadu také městský kamerový systém.

„Od 12. listopadu měl pes problémy s chůzí. Zaměstnanec firmy se v průběhu zásahu městské policie dostavil na místo a psa si převzal. Mezitím ale oznamovatelka z místa odjela a následně se vrátila s veterinářem, který stav psa vyhodnotil jako vážný a po telefonické dohodě s majitelem psa utratil,“ uvedla mluvčí města.

Policie se případem nadále zabývá

Případem se zabývají policisté, kteří stále prověřují, zda majitel psa týral.

„Posudek krajské veterinární správy, která má na starosti odborné vyjádření, ještě fyzicky nemáme. Proto se k tomu zatím nemůžeme vyjádřit,“ uvedl policejní mluvčí Petr Jaroš.

Na ženu, která na případ upozornila, zároveň majitel psa podal trestní oznámení pro pomluvu. Redakce iDNES.cz ženu žádala o reakci, nepodařilo se s ní však spojit.

„Věc šetříme. Bude taky záležet na výsledku pitevní zprávy, abychom se mohli rozhodnout, jak budeme dále postupovat,“ poznamenal Jaroš.

Autor: