Osmiletý chlapec vstoupil mezi matku a psa. Zvíře mu potrhalo ucho

  15:54
Do nemocnice převáželi v sobotu večer záchranáři malého školáka, po kterém se nešťastnou náhodou ohnal pes a zuby mu poranil jedno ucho. Případ vyšetřuje policie.
Ilustrační snímek

Stafordširský teriér, ilustrační snímek | foto: MAFRA

Incident se odehrál, když chlapec s matkou přicházel na návštěvu k sousedům, a s jejich psem se chtěli přivítat. Alespoň tak to vypadá podle prvních zjištění policie.

„Pes vyskočil na čtyřicetiletou ženu, která vykřikla. V tom okamžiku mezi psa a matku vstoupil nezletilý chlapec. Pes se po něm ohnal a způsobil mu zranění,“ uvedla rokycanská policejní mluvčí Hana Kroftová.  

Zranění neohrožovalo chlapcův život

Z dostupných informací vyplývá, že pes je americký stafordširský teriér, a nikdy s ním nebyly problémy. Zraněnému chlapci je podle několika zdrojů osm let. Potrhané má jedno ucho.

Martin Brejcha z krajské záchranné služby potvrdil, že v sobotu k večeru u takového případu zdravotníci zasahovali. „Dítě jsme po ošetření na místě převáželi do nemocnice na chirurgii. Jeho život nebyl v ohrožení,“ uvedl Brejcha.   

Právě záchranná služba o zranění informovala policii. Policisté případ vyšetřují jako těžké ublížení z nedbalosti.  

Za poslední dva týdny je to už druhý případ v Plzeňském kraji, kdy dítě pokousané psem převáželi záchranáři do nemocnice.

Autor: