Gang z Karvinska podle policie za dva roky vyrobil 163 kilo pervitinu

  10:36,  aktualizováno  11:08
Policisté před pár dny zadrželi a obvinili sedmičlenný gang výrobců a distributorů drog. Ten podle kriminalistů v minulých letech vyrobil a distribuoval na černý trh 163 kilogramů pervitinu v hodnotě až 200 milionů korun. Všech sedm zadržených je ve vazbě.

Podle zástupců Moravskoslezské policie se jedná o největší případ za poslední roky. 

Kriminalisté na něm pracovali bezmála dva roky. Jejich práce vyvrcholila před pár dny zadržením sedmi podezřelých ve věku od 26 do 41 let. „Skupina byla dobře organizovaná a sofistikovaná, znala metody a práci policie,“ vysvětlil náročnost vyšetřování náměstek moravskoslezského policejního ředitele Radim Wita. 

Sedm členů gangu zadrželi policisté ve stejný čas na různých místech regionu. Kromě toho provedli domovní prohlídky a prohlídky nebytových prostor a automobilů. 

Fotogalerie

Léky pro výrobu drog sháněli členové gangu především v Polsku. Drogy pak distribuovali na různá místa Česka i do zahraničí. Policie skupině z Karvinska prokazuje výrobu a distribuci 163 kilogramů pervitinu, jejichž prodejem si mohla vydělat od sta do dvou set milionů korun. Skupina navíc podle policistů vypěstovala zhruba 20 kilogramů marihuany. 

Za to hrozí pěti dopadeným až dvanáctileté tresty, dalším dvěma členům gangu pak osm let vězení. 

Všech sedm obviněných je toho času ve vazbě. Krom toho jim policisté zabavili nemovitosti, vozy, miliony korun na účtech a dalších 500 tisíc korun v hotovosti. 

Autor: