Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Perníková výstava zpříjemní procházku Tyršovými sady

  9:14
Pardubice v letošním roce vsadily na sladký, medový perník víc než obvykle. Medové pečivo zdejší produkce je jediným potravinářským produktem regionu, který je opatřen certifikátem Evropské unie a má oprávnění používat chráněné zeměpisné označení „Pardubický perník“. Radnice letos připravila výstavu o perníku, která zpříjemní procházku městem.

Perníkové slavnosti | foto: Impuls.cz

Ve znamení perníku se ponese také letošní jarní část městských slavností. Od 22. května do 18. června rozhodně zavítejte na výstavu pod širým nebem do Tyršových sadů „Pardubice - město perníku“.

Na deseti panelech je k vidění na sedmdesát fotografií, převážně z dílny fotografa Tomáše Kubelky. Je na nich zachycena historie perníku i jeho výroba, ať už profesionálními perníkáři, nebo domácí pečení typické pro vánoční čas.

Radnice zve všechny děti, které budou mít v pondělí 22. května v 16 hodin čas a chuť, do Tyršových sadů ke kavárně na zahájení výstavy. Děti, jež dorazí s obrázkem s perníkovým motivem, dostanou sladkou odměnu. Obrázky bude možné malovat také na místě, tedy přímo v parku.

Medové pečivo provoní také letošní jarní část městských slavností – Zrcadla umění. V sobotu 10. června od 14 do 18 hodin jsou malí i velcí zváni na Pernštýnské náměstí, kde pro ně kromě koncertů bude připraveno perníkové tržiště s řadou workshopů a děti si budou moci vlastnoručně ozdobit prázdné perníkové šindele budoucí perníkové chaloupky vlastními motivy.