Zdrogovaný muž potřísnil pokoj v penzionu krví, pak spadl ze střechy

  12:20
Hosty pardubického penzionu vzbudily v noci na úterý policejní manévry. Zavinil to muž, který kolem třetí hodiny vylezl na střechu ubytovacího zařízení a nesrozumitelně křičel. Pak uklouzl, spadl z asi čtyřmetrové výšky a zkrvavený běhal po ulici.

Nepořádek v pokoji zdrogovaného muže. | foto: Městská policie Pardubice

„Hlídka městské policie byla prakticky okamžitě na místě, jelikož právě prováděla kontrolní činnost v blízkém okolí. Po příjezdu rychle zajistila sedmatřicetiletého muže. Přijeli i strážníci z výjezdové skupiny, kteří se muže ujali,“ uvedla mluvčí pardubických strážníků Lucie Klementová.

Ačkoliv byla komunikace s mužem slovenské národnosti složitá, podařilo se zjistit, že je v penzionu ubytovaný. A personál na tohoto hosta jen tak nezapomene. Zůstala po něm hotová spoušť.

„V jeho pokoji byl neskutečný nepořádek. Rozlámané židle, poničený sprchový kout a mezi poházenými věcmi i stopy od krve,“ popsala mluvčí.

Fotogalerie

Nic dalšího už strážníci o podivínovi nezjistili. „Muž zmateně gestikuloval, neměl pojem o čase ani o místě, kde se nachází. Mluvil tak rychle, že mu nikdo z přítomných nebyl schopen porozumět,“ podotkla Klementová.

Záhy vyšlo najevo, že muž je pod vlivem drog. V doprovodu strážníků putoval nejprve do nemocnice a pak na záchytku. Tam se problémy s agresivním mužem opakovaly, strážníci museli asistovat i při podávání léků.

„Případ bude mít ještě dohru. Vzhledem ke škodě na majetku se jím bude zabývat i státní policie,“ dodala Lucie Klementová.

Autor: