Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pendolino u Grygova na Olomoucku jelo na červenou!

  12:30
Strojvedoucí vlaku pravděpodobně ignoroval návěstidlo zakazující jízdu. Pendolino stále stojí v Grygově u železničního přejezdu. Cestující jsou venku, podle posledních zpráv se nikomu nic nestalo a vlak obcházejí policisté.

Značka, přejezd | foto: MF DNES

Vyšetřování může podle prezidenta federace strojvůdců Jaroslava Vondrovice trvat až 3 hodiny, do té doby se vlak nerozjede. „Drážní inspekce musí zjistit okolnosti, které k tomu vedly.“ Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal Impulsu potvrdil, že strojvedoucí pravděpodobně hrubě porušil předpisy. „Podle těch informací, které mám, tak tam došlo k nedovolené jízdě vlaku za návěstidlo zakazujícího jízdu. Laicky se dá říct, že ten strojvedoucí jel proti červené,“ řekl.

Situace byla velmi nebezpečná i kvůli tomu, že Pendolino dokáže jet až 250 kilometrů v hodině, na tuzemských drahách jezdívá 160km/h. Podle prezidenta federace strojvůdců Jaroslava Vondrovice ale na takových tratích funguje kvalitní zabezpečení. „Reakce toho zařízení bývá okamžitá. Je tam i takové zařízení, které může zastavit buď konkrétní vlak, anebo všechny vlaky v dané oblasti.“

Poslechněte si rozhovor s prezidentem federace strojvůdců Jaroslavem Vondrovicem ze zvukového záznamu níže: